Aliens Love Underpants, czyli dlaczego Kosmici kochają majteczki!

Aliens Love Underpants

Pewnego dnia odbierając Adasia z przedszkola, moja rozmowa z jedną z opiekunek zeszła na temat książek. Ku mojemu ogromnemu zdumieniu, jedną z ulubionych bajek w grupie trzylatków było Aliens Love Underpants, czyli Kosmici Kochają Majki! Nie do końca potrafiłem to zrozumieć, ale podobno wszystkie dzieciaki uwielbiają tą bajkę i chcą aby wciąż ją czytać. 

Zanotowałem w pamięci i gdy następnym razem byliśmy w księgarni, specjalnie poszukałem tego tytułu i gdy pokazałem go synowi, a ten chciał koniecznie go kupić! Nie mogłem powiedzieć nie, prawda?:)

Fabuła Aliens Love Underpants

Nie wiem czy wiecie, ale kosmici uwielbiają majtki! W każdym kształcie i rozmiarze! Tu pojawia się problem, ponieważ jedynym miejscem w kosmosie, w którym są majtki, jest Ziemia. Tak więc gdy kosmici przylatują na naszą planetę, to wcale nie po to, aby się spotkać z nami! Lądują w tajemnicy w ogrodach i widząc rozwieszoną bieliznę skaczą w górę i głośno śpiewają! Zachwycają się wszystkim rozmiarami i kolorami; nie tylko zakładają je na ręce i głowy, ale czasami przyczepiają całe sznury do latających spodków i ciągną za sobą w powietrzu! Tak więc, jeśli kiedykolwiek zginą wam jakieś majteczki – to bez wątpienia robota kosmitów!

Być może na twarzach dorosłych historia Aliens Love Underpants wywołuje zdumienie, a nawet wprawia w konsternację, jednak maluchy uwielbiają tą bajkę. Gdy pierwszy raz czytałem ją Adasiowi, śmiał się głośno, a gdy doszliśmy do ilustracji gdzie obcy skaczą w ogródku, on natychmiast zaczął robić to samo! I z moich rozmów z opiekunami oraz czytania opinii w internecie wynika, że ta książeczka cieszy się nieustającą popularnością.

Maluchy uwielbiają zwłaszcza ogromne, białe pantalony babci, ozdobione czerwonymi kropkami!

Autorka Claire Freedman nie stara się przemycić żadnych nauk ani przesłania. Obcy Kochają Majteczki to bezpretensjonalna bajka, której głównym zadaniem jest rozbawienie maluchów. Każda ilustracja zajmuje dwie strony i opatrzona jest krótkim, rymowanym wierszykiem, opisującym, co dzieje się obok.

Oprawa

Książka jest przepięknie ilustrowana i natychmiast przyciąga wzrok dziecka. Kolory są żywe i znakomicie dopasowane do opowiadanej historii. Rymowany tekst nie jest długi:  zaledwie kilka linijek co wydaje się być optymalną długością tekstu dla młodszych dzieci.

Aliens Love Underpants Cover Image Ufo

Jeśli przyjmiemy do wiadomości fakt, że nasze maluchy bawią zupełnie inne rzeczy niż nas, to uda nam się spojrzeć na ta książkę z nieco innej perspektywy. W naszym przedszkolu sprawdza się od lat. U nas w domu też się sprawdziła, tak więc coś musi być na rzeczy:)


Aliens Love Underpants

Aliens Love Underpants

Wydawnictwo : Simon & Schuster

Autorzy: Claire Freedman, Ben Cort


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.