Badger’s Band by Julia Donaldson

Badgers Band Julia Donaldson

Badger’s Band czyli Zespół Borsuka, to kolejna pozycja w serii W Dębowym Lesie, która znajduje się w naszym posiadaniu. 

Jeśli śledzicie nasze wpisy, to na pewno zauważyliście, że jesteśmy fanami bajek Julii Donaldson. W przeciwieństwie do pozycji takich jak chociażby Miejsce na Miotle, ta seria skierowana jest do najmłodszych czytelników.

Badgers Band Julia Donaldson
Królik dołącza do zespołu!

Napotykamy tutaj tych samych bohaterów, z którymi spotkaliśmy się w bajkach Lisek szuka skarpet i Króliczka chce spać, które ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Tekturka.

Fabuła nie jest skomplikowana. Tym razem pan Borsuk, który potrafi grać na kontrabasie, chce założyć zespół. Potrzebni są mu jednak inni muzycy. Na szczęście bardzo szybko się okazuje, że Króliczka potrafi grać na skrzypcach, Żółw na trąbce, a pan Prosiaczek jest mistrzem perkusji. Do zespołu po kolei dołączają też inne zwierzątka.

Tak jak wszystkie inne pozcyje z tej serii, tak i ta opowiada prostą, ale bardzo ciepłą historię. Rymy wpadają w ucho, a całość ozdobiona jest ślicznym ilustracjami Axela Schefflera. Styl obojga autorów jest na tyle rozpoznawalny, że już od pierwszego rzutu oka wiemy, kim oni są:)

Badger’s Band to tekturowa książeczka o zaokrąglonych rogach z otwieranymi okienkami. Otwierając je małe paluszki naszych dzieci rozwiają motorykę, a książka jest napisana na tyle prostym językiem, że nasze pociechy łatwo uczą się dzięki niej nowych wyrazów.

Badgers Band Julia Donaldson
Kolejni członkowie zespołu!

Prostota Badger’s Band

Właśnie prostota jest ogromną zaletą twórczości Julii Donaldson. Jej bajki zazwyczaj nie są długie. Liczba strona oraz ilość tekstu zależą od tego, do jakiego czytelnika są one skierowane. Seria W Dębowym Lesie została stworzona dla najmłodszych czytelników. A to oznacza, że tekstu jest w sam raz, ponieważ maluchy w wieku roku – dwóch lat potrafią być bardzo niecierpliwe i szybko przerzucać strony.

Badgers Band Julia Donaldson
Dzień koncertu.

Pomimo, że mamy Zespół Borsuka w naszych posadianiu już jakiś czas, to regularnie do niego wracamy. Naszym zdaniem to super pozycja i polecamy ją wszystkim rodzicom!


Badgers Band Julia Donaldson

Badger’s Band by Julia Donaldson

Wydawnictwo: MacMillan

Autorzy: Julia Donaldson, Axel Scheffler


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.