Bajka o strażakach dla najmłodszych. To Moja Bajka. Strażak.

Bajki o strażakach

To moja bajka. Strażak. to jak nietrudno się domyślić,  książka dla dzieci o strażakach.  To kolejna tekturka, czyli kartonowa książeczka dla dzieci z obrazkami, która znalazła się w naszej kolekcji.

Bajka o strażakach dla najmłodszych

Zapewne dobrze wiecie, że są to pozycje skierowane do najmłodszych. Oznacza to, że mają one zaokrąglone rogi, tak aby naszym maluszkom nic się nie stało oraz są, zazwyczaj, pięknie ilustrowane. Nie posiadają one dużej ilości tekstu, ponieważ służą one raczej od oglądania oraz zabawy, a nie do czytania, sensu stricto.

Strażak nosi żółty kask

To Moja Bajka. Strażak. różni się jedną, jednak bardzo ważną!,  rzeczą od innych tekturek w naszej kolekcji! Pozwala ona bowiem naszym skarbom wczuć się w historię oraz  zostać bohaterem albo bohaterką książki.

Do każdej pozycji z serii To Moja Bajka wystarczy dopisać imię naszego dziecka na wysuwanej karteczce i od tej pory będzie się ono pojawiało w całej książce! To bardzo prosty sposób, jednak, jak się okazało, zarazem bardzo skuteczny!

Bajka o strażakach dla najmłodszych

Bajka o strażakach dla najmłodszych.

Mali chłopcy uwielbiają duże pojazdy, a wozy strażackie nie dość, że mają potężne gabaryty, to jeszcze posiadają syreny, węże do gaszenia pożarów oraz mnóstwo innych rzeczy, które wzbudzają fascynację u naszych synów.

Z książeczki To moja bajka. Strażak. dowiemy się najważniejszych, z punktu widzenia maluszków, rzeczy o tym zawodzie. Mianowicie, tego że strażacy noszą żółte kaski i jeżdżą dużymi, czerwonymi autami. Reagują oni na alarmy oraz wezwania na pomoc, gaszą pożary oraz ratują ludzi oraz zwierzęta:)

Strażak gasi pożar!

Książeczka składa się z 12 grubych, kartonowych stron. Znajdziemy na nich minimalną ilość tekstu, jednak bajka jest prześlicznie ilustrowana. 

U nas ta bajka o strażakach dla najmłodszych bardzo się sprawdziła i Adam wielokrotnie do niej wracał. . Nawet teraz, gdy nasz syn ma już ponad 3 lata, to co jakiś czas po nią sięgamy. To bardzo fajna książka dla dzieci o strażakach, którą możemy polecić, nie tylko chłopcom 🙂


Lego Duplo Number Train 10954

To Moja Bajka. Strażak.

Wydawnictwo : Wilga

Auorzy: Praca zbiorowa


Czytało się:)
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.