Dobranoc, mała pando!

Dobranoc mala Pando

Dobranoc, mała pando! to kolejna pozycja w serii Akademia Mądrego Dziecka. Jest to cykl publikacji edukacyjnych wydawnictwa Egmont, skierowany do najmłodszych czytelników (oraz oglądaczy:)). 

Pozycje te rozwijają sprawność manualną naszych dzieci i wprowadzają je w nowy świat. Dzięki sposobowi swego wydania są one bardzo atrakcyjne, a co za tym idzie – odkrywanie i nauka są dla naszych najmłodszych miłe oraz przyjemne. 

Książeczka składa się z grubych, tekturowych stron o zaokrąglonych rogach. Niewielki format znakomicie nadaje się do trzymania przez małe rączki. Zachęca on zarazem do aktywności, ponieważ w środku książeczki znajdziemy śliczne ilustracja oraz liczne przesuwane elementy.

Maluch nie chce spać…

Wydaje mi się, że mamy tutaj więcej elementów, które możemy wyjmować niż w większości podobnych bajek. Książeczka skierowana jest do dzieci zaczynających swoje przygody z książkami i na  pewno zachęci nasze maluchy do aktywności.

Dobranoc, mała pando! opowiada, jak nietrudno się domyślić, historię malucha, który nie chce się położyć spać (wszyscy to znamy, prawda?:). Mama Panda jednak w końcu dopina swego, a wcale nie było łatwo.

A kuku!

Bajka jest krótka i bardzo dobrze nadaje się do czytania przed snem. Historia napisana jest krótkimi zdaniami; jest ciepła i prosta, a w przypadku najmłodszych – są to bardzo ważne atuty.

Dobranoc mała pando po pozycja skierowana do najmłodszych czytelników. Często czytaliśmy ją przed snem jednak Adam stosunkowo wcześnie stracił nią zainteresowanie i przestaliśmy do niej wracać, niestety.

Dobranoc, Mala Pando!

Uważam, że bajeczka o małej pandzie może znakomicie sprawdzić się w przypadku większości maluszków. A do tego – może ona stanowić doskonałą pozycję w arsenale środków pomagających uśpić nasze bąbelki:) Jeśli staracie się znaleźć krótką, lekką i ciepłą książeczkę do czytania przed snem – Dobranoc, mała pando może być bardzo dobrym wyborem. 

Dobranoc mala Pando

Dobranoc, Mala Pando!

Wydawnictwo: Egmont

Autorzy: Nathalie Choux


2 komentarze

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.