Jano i Wito w Mieście. Recenzja.

Jano i Wito w Mieście

Jano i Wito w Mieście to kolejna kartonowa książeczka w uwielbianej przez wielu serii, opowiadającej o przygodach i perypetiach dwójki uroczych chłopców. Bajeczki stworzone przez Wiolę Wołoszyn oraz Przemka Liputa zabierają najmłodszych czytelników w magiczny świat przygód i towarzyszących im dźwięków i kolorów. Tym razem autorzy zapraszają  nas w podróż do hałaśliwego miasta i zapoznają z dźwiękami, które można tam usłyszeć.

Jano i Wito w Miescie Wiatr

🏙️ Przygoda w Mieście

Chłopcy razem z tatą wyruszają na przystanek autobusowy, jednak wiatr robi szszsz, szszsz i porywa ich bilety! Cała trójka rusza za nimi w pościg, a na swojej drodze napotkają tramwaje, pociągi, motory, a nawet karetki i wozy strażackie! Będą szukać biletów na wieży kościoła, a później napotkają gołębie oraz wrony. Czy uda im się odnaleźć bilety i zdążyć na autobus?

📖 Tekturka Dla Najmłodszych

Jano i Wito w Mieście to tekturka o zaokrąglonych rogach. Jest ona nieco większa niż większość podobnych wydań. Wydaje się to małą rzeczą, jednak robi ogromną różnicę, ponieważ książeczka wciąż bardzo dobrze pasuje do małych rączek, ale ilustracje są o wiele większe niż zazwyczaj.   

Ogromną zaletą książeczki jest prosty język, idealnie dostosowanych do małych czytelników. 

Książka nie tylko bawi, ale także wspiera rozwój malucha. Zabawne dźwiękonaśladowcze wyrazy i sensoryczne elementy, takie jak błyszczące bilety, stymulują zmysły najmłodszych czytelników. 

Powtarzające się pytanie „Ale gdzie są bilety?” działa jak uroczy refren, który przyciąga uwagę małych czytelników.

🎨 Oprawa

Ilustratorem serii jest Przemek Liput,który stworzył barwne, ale zarazem nie przytłaczające ilustracje. Całość utrzymana jest w stonowanej konwencji, tak bardzo wyróżniającej się w dzisiejszym kolorowym świecie. Liput ma swój własny styl, który jest bardzo rozpoznawalny. Muszę się jednak uczciwie przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia odnośnie do oprawy graficznej. Nie jestem fanem estetyki pana Liputa i, niestety,  wcale nie trafia ona do mnie. Ale to nie mnie ma się podać ta książka, tylko Adamowi 😉

Jano i Wito w Mieście Motor

📚 Edukacyjna i Interaktywna

„Jano i Wito. W Mieście” to nie tylko czytanka, ale także doskonała pozycja do samodzielnego odkrywania lektury i opowiadania jej na własny sposób. Idealna do czytania przed wyprawą autobusem, pociągiem lub jako towarzysz podróży!

🌟 Jano i Wito w Mieście. Podsumowanie

„Jano i Wito. W Mieście” to kolejna fascynująca podróż, która z pewnością dostarczy radość i edukację najmłodszym czytelnikom. Warto dać szansę serii i odkryć, jak ta urocza trójka radzi sobie w nowym otoczeniu! 

Jano i Wito w Mieście Okładka


Seria Jano i Wito została stworzona przez Wiolę Wołoszyn, autorkę bloga matkawariatka.pl.


Jano i Wito w Mieście

Jano i Wito w Mieście

Wydawnictwo : Mamania

Autorzy: Wiola Wołoszyn, Przemek Liput


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.