Look inside TRAINS. Recenzja

Look Inside Trains

Look Inside Trains to jedna z ulubionych książeczek Adama! To kartonowa książeczka z otwieranymi okienkami, która już od kilku miesięcy dostarcza nam mnóstwo rozrywki i czytając którą spędziliśmy długie godziny.

Look Inside Trains

Chyba wszyscy mali chłopcy lubią pociągi, a ta pozycja idealnie wprowadza nas w fascynujący świat kolei! 

A to właśnie ona, oprócz śmieciarek i koparek 🙂, stanowi bardzo często największy obiekt zainteresowania naszych maluchów. A jeśli dodatkowo ma się tatę, który pracuje na kolei, to całkiem naturalna wydaje się fascynacja tymi ogromnymi maszynami:)

Look Inside Trains

Look Inside Trains to przepięknie ilustrowana książeczka dla najmłodszych. Całość utrzymana jest w komiksowym stylu, który od razu przyciągnie uwagę maluszków. Na każdej stronie znajdują się okienka do otwierania. Są one różnych kształtów oraz rozmiarów, ale jednocześnie doskonale dopasowane do małych paluszków, tak, aby żadne dziecko nie miało z nimi problemów. 

Nauka z zabawą

Oprócz atrakcyjnych ilustracji, książka niesie z sobą bardzo dużą dawkę informacji. Dowiemy się z niej w jaki sposób działały lokomotywy parowe, w jaki sposób pociągi zmieniały się na przestrzeni czasów i jak wyglądają współczesne składy.

Zobaczymy w jaki sposób działają rozjazdy kolejowe oraz w jaki sposób semafory kontrolują ruch pociągów. Brzmi to może bardzo skomplikowanie, jednak książka koncentruje się tylko na ogólnych zasadach a jasne ilustracje sprawiają, że wszystko podane jest w bardzo przystępny sposób.

Look Inside Trains

Oprócz tego z książeczki dowiemy się pokaźnej liczby ciekawostek. Zobaczymy brytyjską Mallard – najszybszą lokomotywę parową na świecie oraz  amerykańskiego Big Boya –  największą lokomotywę na świecie (na której drodze stanęła krowa:D). 

Dowiemy się również o słynnych pociągach z całego świata – o Orient Expressie, rosyjskim Trans-Syberyjskim Expressie, a nawet o słynnym Hiram Bingham, pociągu podróżującym pomiędzy peruwiańskimi Cusco i Machu Picchu.

Z czystym sumieniem mogę polecić tą pozycję wszystkim maluchom i jestem pewien, że zostanie ona jedną z ulubionych książeczek. Tak, jak ma to miejsce w naszym przypadku. 

Książkę wydało wydawnictwo Usborne i póki co, dostępna jest jedynie wersja angielska.


Look Inside Trains

Look Inside Trains

Wydawnictwo : Usborne

Autorzy: Alex Firth, Colin King


3 komentarze

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.