Miejsce na miotle. Room on the broom.

room_on_the_broom_cover

“Miejsce na miotle” to czarująca książeczka dla dzieci, autorstwa duetu  Donaldson – Scheffler, twórców światowego bestsellera “The Gruffalo”.

Jest to przepięknie ilustrowana bajka, napisana prostym językiem, a jej rymy bardzo łatwo i szybko zapadają w pamięci. 

room_on_the_broom
Wiedźma w locie!

“Room on the broom” to historia o pomocy, przyjaźni i lojalności. Pokazuje ona, że dobro wraca i że na przyjaciół zawsze można liczyć!

“Miejsce na miotle” to urocza historia o niefrasobliwej czarownicy. Podróżuje ona na miotle ze swoim kotem, jednak przez swoją gapowatość, podczas lotu gubi coraz to więcej rzeczy. Za każdym razem ląduje ona na ziemii, a w poszukiwaniach pomagają jej coraz to nowe zwierzęta. Wiedźma w podziękowaniu oferuje im miejsce na miotle. Ta jednak w pewnym momencie nie wytrzymuje ciężaru i pęka na dwie części…

room_on_the_broom
Rożdżka znaleziona!

Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się paskudny smok, który  ostrzy sobie pazury i planuje schrupać czarownicę na obiad. Planuje on zjeść Witch and Chips – jest to rymowana gra słów, gdyż witch to wiedźma, a  fish and chips to tradycyjna angielska potrawa. 

room_on_the_broom
Ojojoj!

Na szczęście z pomocą przychodzą zwierzęta, a smok ucieka z podwiniętym ogonem!

Julia Donaldson i Miejsce na Miotle

Jak być może wiecie, jestem ogromnym fanem pisarstwa Julii Donaldson i jak do tej pory nigdy się nie rozczarowałem, sięgając po bajki jej autorstwa! “Room on the broom” to kolejna książka w naszej kolekcji i zarazem jedna z ulubionych pozycji! Nie ma tutaj infantylnego pouczania oraz moralizatorstwa, którego tak bardzo nie jestem w stanie znieść w bajkach. Zamiast tego mamy ciepłą historię, która pokazuje, że na przyjaciół zawsze można liczyć.

room_on_the_broom
Miotła pękła!

Książka jest przepięknie ilustrowana.  Axel Scheffler ma uroczy i bardzo rozpoznawalny styl. Jeśli spotykamy się z nim raz – na pewno rozpoznamy go w przyszłości.

Bajka “Miejsce na miotle” ukazała się również w polskim tłumaczeniu Michała Rusinka, nakładem wydawnictwa Tekturka

Z czystym sumieniem mogę wszystkim rodzicom polecić “Room on the broom”! Jeśli nie znacie jeszcze twórczości Julii Donaldson – jest to najlepsza pozycja (może za wyjątkiem The Gruffalo) aby rozpocząć przygodę z bajkami tej autorki.


room_on_the_broom_cover

Miejsce na miotle. Room on the broom.

Wydawnictwo: MacMillan/Tekturka

Autorzy: Julia Donaldson, Axel Scheffler


2 komentarze

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.