Morderstwo w Orient Expressie

Morderstwo w Orient Expressie

Wydawnictwo Dolnośląskie wydało nie tak dawno ekskluzywną edycję kolekcjonerską wybranych powieści brytyjskiej autorki. Okazją było 100-lecie ukazania się pierwszego kryminału z Herkulesem Poirot. 

Lubię chodzić do księgarni i podczas ostatniego pobytu w Polsce miałem okazję zajrzeć w kilka miejsc. Nowe wydanie dzieł Christie od razu rzuciło mi się w oczy. Nie zastanawiałem się ani chwili czy kupić – tylko co kupić. I po chwili zastanowienia mój wybór padł na Morderstwo w Orient Expressie.

W pociągu, którym podróżuje Herkules Poirot, zostaje w nocy zamordowany mężczyzna. Pociąg grzęźnie w zaspie, a Poirot rozpoczyna dochodzenie.

To co imponuje w tej książce, to dbałość o każdy detal. Christie stworzyła misterną konstrukcję, gdzie czytelnik, wraz z Herkulesem Poirot, po kolei odkrywa kolejne warstwy intrygi. Wszyscy bohaterowie są podejrzani, a to buduje atmosferę pełną podejrzliwości. 

Z ogromnym zainteresowaniem śledziłem rozwój akcji, wielokrotnie zadając sobie pytanie, kto może być mordercą. 

Christie miała znakomity warsztat, który sprawia, że jej powieści czyta się łatwo i szybko. W Orient Expressie mamy do czynienia z oszczędnym językiem, który skupia się na przedstawieniu historii, a nie na popisach erystycznych. 

Warto również wspomnieć o wydaniu, które bardzo przypadło mi do gustu. Prostota okładki w połączeniu ze złotymi elementami znakomicie się sprawdza. 

Krótko mówiąc – znakomita książka w bardzo dobrym wydaniu. Nic tylko kupować 🙂


Morderstwo w Orient Expressie

Morderstwo w Orient Expressie

Wydawnictwo: Dolnośląskie

Autorzy: Agatha Christie


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.