Szym Pansik ma własne zdanie. Recenzja książki.

Szym Pansik ma własne zdanie

„Szym Pansik ma własne zdanie” to pięknie ilustrowana bajka dla dzieci, która niesie z sobą bardzo ważne treści. Pokazuje ona jak ważna jest empatia oraz odwaga do wyrażania swojego zdania. Pokazuje też, aby nigdy nie bać się mówić o swoich uczuciach! A co najważniejsze – robi to w bardzo inteligentny sposób, tak bardzo daleki od infantylnego moralizowania, którego nie jestem w stanie znieść! 

Szympansik ma własne zdanie, czyli  zupełnie tak samo jak ja, a czytając tą książeczkę miałem nieodparte wrażenie, że czytam o sobie. I to nie tylko wtedy, gdy byłem dzieckiem:)

Fabuła

Mały Szym Pansik bujał sie na lianach ze swoim przyjacielem,  gorylem Normanem. Historia  rozpoczyna się w momencie znalezienia zaproszenia na przyjęcie do Jeżozwierza. Szym Pansik jest przerażony, ponieważ nie umie tańczyć! Nagle zjawiają się inne zwierzęta, które twierdzą, że każdy umie tańczyć… Jednak poza Szym Pansikiem, jak się szybko okazuje…

Przyjaciele rzucili się do pomocy; Szym Pansik bardzo się starał, jednak kompletnie mu nie szło, a co gorsza, wcale mu to nie sprawiało przyjemności. 

W końcu głośno krzyknął, że to wcale nie jest dobra zabawa i nie cierpi tańczyć!

Zwierzęta były zszokowane. Jedno z nich zapytało nawet, czy przyjaciele słyszeli kiedykolwiek o kimś, kto nie lubi tańczyć.

Jak się jednak okazało, wyznanie Szym Pansika dodało odwagi innym zwierzętom. 

Bawół nigdy wcześniej się nie przyznał, bo myślał, ze jest jedyny. Marabut zawsze głupio czuł się na parkiecie, a dla nietoperza – tańce zawsze były zbyt głośne. 

Jak się jednak okazało, oprócz tańców na przyjęciu było również mnóstwo jedzenia oraz rozmaitych gier. Zwierzęta zostały na imprezie i każdy robił to, na co miał ochotę, a nie to, czego oczekiwano. Szym Pansik bawił się i śmiał się z przyjaciółmi, zagrał nawet w kilka gier. Ale nigdy tańczył.

Szym Pansik ma własne zdanie

Ta książka w bardzo przystępny sposób pokazuje, że trzeba mieć własne zdanie i że nigdy nie trzeba robić tego samego, co inni. Książka jest przepięknie ilustrowana i nie raz sprawiła, że szeroko się uśmiechaliśmy. Nie wspominając nawet, że Adam kopiował ruchy Szym Pansika uczącego się tańczyć;)

Szym Pansik ma własne zdanie to bardzo mądra książka i jako rodzic mogę ją polecić z czystym sumieniem!


Szym Pansik ma własne zdanie

Szym Pansik ma własne zdanie

Wydawnictwo: Papilon

Autorzy: Suzanne Lang, Max Lang


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.