Wielka Przygoda Jeżyka

Wielka_Przygoda_Jezyka

Wielka Przygoda Jeżyka, czyli innymi słowy – czy wiecie dokąd nocą tupta jeż?;)

To proste – na swoją pierwszą wyprawę! 

Mały Jeżyk o imieniu Herbie podrósł już na tyle, że mama wysyła go na pierwszą samodzielną wyprawę! Maluch troszkę się obawia, ponieważ uważa, że jeszcze nie jest gotowy aby samemu opuścić dom. Turdno się temu dziwić i jest naturalne, że pojawia się trochę strachu, ale maluch bynajmniej nie poddaje się! Przeżywa swoje pierwsze przygody, udaje mu się znaleźć pożywienie i bezpiecznie wrócić do domu. A po powrocie oboje – i maluch i stęskniona za nim mama, wpadają sobie w ramiona!:)

Wielka_Przygoda_Jezyka
Mama oznajmia nowinę!

Wielka Przygoda Jeżyk to książka o samodzielności i poznawaniu świata bez rodziców. Pokazuje ona jak ważna jest odwaga i że każdy z czasem będzie musiał opuścić dom oraz zacząć samodzielnie robić wiele rzeczy. Mały Jeżyk odkrywa wielki świat, ale widzi zarazem,  że zawsze ma dokąd wrócić i że zawsze czeka na niego kochająca mama.

Wielka_Przygoda_Jezyka
Jabłuszko!

Czy warto?

Fabuła książki jest prosta i przewidywalna jednak nie przeszkadza to w cieszeniu się lekturą! Opowieść pełna jest ciepła i napisana jest w sposób, który przyciągnie uwagę dziecka oraz zachęci do czytania.

Wielka_Przygoda_Jezyka
Pod listkiem.

Wielka Przygoda Jeżyka zachwyca przede wszystkim ilustracjami, ponieważ oprawa graficzna jest przepiękna! Myślę, że mamy w tej książce wszystko, co sprawia, że dzieci chcą aby sięgać po takie pozycje. Duży format, kolorowe ilustracje i tekstu w sam raz, aby opowiedzieć, co się dzieje na stronie, ale nie zanudzić dziecka.

Wielka_Przygoda_Jezyka
Znowu razem!

Czy warto sięgnąć po Wielką Przygodę Jeżyka? Myślę, że jak najbardziej! Co prawda bajka jest nieskomplikowana, można się przyczepić do logicznych niedociągnięć i do faktu, że trochę niewspółgra z rzeczywistością. Kompensuje to jednak w pełni ciepło historii i wartości, jakie przekazuje. My Jeżyka bardzo lubimy i polecamy. Bo twardym trzeba być. Jak Jeżyk 😉

Wielka_Przygoda_Jezyka2
Ktoś tu się lubi tulić:)

Wielka Przygoda Jeżyka ukazała się nakładem wydawnictwa Amberek w 2022 roku.


Wielka_Przygoda_Jezyka

Wielka Przygoda Jeżyka

Wydawnictwo: Amberek

Autorzy: Jennie Poh


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.