Staś Pętelka. Wielka Wyprawa. Recenzja.

Wielka Wyprawa

Pierwsza wyprawa bez rodziców!

Wielka Wyprawa to pierwsza książeczka o młodym chłopcu, Stasiu Pętelce, z którą się zetknęliśmy. To ciepła i rodzinna opowieść o pierwszej wyprawie rodzeństwa Pętelków w góry. Co jednak ważniejsze – pierwszej wyprawie bez rodziców, ponieważ Staś oraz jego młodsza siostra Jadzia wybierają się na wakacje tylko z babcią i dziadkiem. Czy taka wyprawa może się udać? Myślę, że warto abyście sami się przekonali!

Pani Marzenka jest fajna!

W przedszkolu, do którego chodzą Staś oraz Jadzia pracuje pani Marzenka. Pani Marzenka to wychowawczyni średniaków i wszystkie dzieci bardzo ją lubią, ponieważ Pani Marzenka jest bardzo fajna! 

Pewnego dnia dzieci opowiadają o wakacyjnych planach. Wszyscy są podekscytowani. Heniu jedzie z rodzicami na działkę, Kasia za granicę, a Michałek – pojedzie z rodzicami pod namiot.

Staś opowiada, że jedzie wraz z babcią, dziadkiem oraz młodszą siostrą w góry, a mama i tata zostaną w domu. I będą dużo spać 😉 Stasiu nie chce się przyznać przed kolegami, ale trochę się boi… 

Wyprawa!

Wyprawa zaczyna się późnym wieczorem na dworcu kolejowym, gdzie dziadkowie oraz dzieci wsiadają do pociągu. Jak się okazuje, będą podróżować nocnym pociągiem w wagonie sypialnym, czyli w kuszetce, co bardzo podoba się Jadzi i Stasiowi! Po chwili zjawia się pan konduktor, a dziadek nie może znaleźć biletów…

Na szczęście babcia czuwa, bilety się znajdują i cała rodzina bezpiecznie dociera w góry, gdzie wszyscy znakomicie się bawią i wesoło spędzają czas.

Jak się okazuje, strach ma wielkie oczy, a sama wyprawa jest niezwykle udana! O szczegółach możecie się sami przekonać sięgając po książeczkę autorstwa Barbary Supeł.

Staś Pętelka. Wielka wyprawa. Moja ocena.

To co jest dla mnie największą zaletą Stasia Pętelki, to “codzienna zwyczajność tej książki”. Nie znajdziemy tutaj szybkiej akcji i skomplikowanej intrygi. Wielka Wyprawa pokazuje codzienne życie przeciętnej rodziny, stąd też myślę, że tak wielu rodziców wraz z dziećmi może utożsamiać się z bohaterami. Przeżywać te same przygody i śmiać się z tych samych żartów. Znajdziemy tutaj treści zarówno dla dzieci, ale i zarazem dla nasz, czyl ich rodziców. To subtelny humor, który zrozumieją tylko rodzice, ponieważ aby go dostrzeć, należało samemu być wcześniej w takich samych sytuacjach 🙂

Kto z was nie uśmiechnął się czytając, że po wyjeździe Stasia i Jadzi na wakacje z dziadkami, rodzice będą spać? A kto nie zrobiłby tak samo? 🙂

Staś Pętelka. Wielka wyprawa to książeczka napisana przystępnym językiem, którą bardzo łatwo się czyta. Nie jest to jednak tekturka skierowana do maluszków, a raczej do starszych przedszkolaków, myślę, że powyżej czwartego roku życia. 

My wielokrotnie sięgaliśmy po Wielką Wyprawę i jest to chyba nasza ulubiona bajeczka o Stasiu Pętelce. Z czystym sumieniem mogę tą książkę polecić wszystkim rodzicom!

“Staś Pętelka. Wielka wyprawa.” została wydana przez Zieloną Sowę.


Staś Pętelka Wielka Wyprawa

Staś Pętelka Wielka Wyprawa

Autorzy : Barbara Supeł, Agata Łuksza

Wydawnictiwo: Zielona Sowa


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.