Wycieczka z przyjaciółmi.

Wycieczka z przyjaciółmi to tekturowa książeczka z serii Baw się z nami! Jest ona skierowana do najmłodszych czytelników i zawiera śliczne ilustracje oraz liczne elementy ruchome. Grube, tekturowe strony są idealne dla niewielkich rączek, a zaokrąglone rogi sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla każdego malucha.

Wycieczka z przyjaciółmi

Trudno w przypadku tej książeczki mówić o porządnej fabule; stanowi ona raczej tylko preteks, aby pokazać dzieciom różne zwierzęta oraz światy, w jakich żyją.  A przedstawia się ona tak:

Trójka przyjaciół – pies, kot i królik wybrali się razem na wyprawę swoją łódką. Popłynęli pomiędzy polami, gdzie inne zwierzęta urządziły sobie piknik; przepłynęli przez las aby dotrzeć do gór lodowych. Tam zobaczyli pingwina, fokę oraz misia polarnego, a na końcu pojawili się w dżungli, gdzie niebezpieczny krokodyl kłapał paszczą na lewo i prawo!

W parku.

Bawią się książką maluszki poznają zwierzęta oraz dowiadują się, gdzie żyją. To co nam się bardzo podoba w tej książeczce to duże elementy ruchome. Przyciągają one wzrok i  zachęcają do aktywności. Bo któż by nie chciał zobaczyć jak zza gór wyskakują słodkie misie polarne? 🙂

Dla malucha?

Książeczka jest krótka i znakomicie nadaje się do czytania przed snem. Historia napisana jest krótkimi zdaniami, dzięki czemu możemy szybko przekładać strony (wszyscy wiemy jak niecierpliwe potrafią być dzieci 😁) albo samemu opowiadać o tym, co widzimy na ilustracjach.

A kuku!

Wycieczka z przyjaciółmi to książeczka skierowana do najmłodszych dzieci więc można jej wybaczyć, że zwierzątka w jednej chwili są w lesie a na następnej stronie – w krainie lodowców, by po chwili przenieść się do dżungli. 

Ilustrację są kolorowe i na pewno przyciągną uwagę każdego dziecka. Dzięki nim nasze maluchy przeniosą się do cudownego świata bajek. Wycieczka z przyjaciółmi przypadła Adamowi do gustu i wielokrotnie do niej wracaliśmy.

Wycieczka z przyjaciółmi.

Uważam, że ta propozycja od wydawnictwa Wilga może zainteresować i przypaść do gustu większości rodziców. U nas ta książeczka się sprawdziła 👍

Wycieczka z Przyjaciolmi

Wycieczka z przyjaciółmi

Wydawnictwo: Wilga

Autorzy: Opracowanie zbiorowe


1 Komentarz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.