Postaw się na moim miejscu. Recenzja.

Postaw_sie_na_moim

Dni stawały się dłuższe, a przez chmury coraz częściej przebijało się słońce. Po długiej zimie wreszcie nastała wiosna. 

Tego poranka Pasikonik zdecydował się w końcu wyjść z domu i  odwiedzić przyjaciół, których długo nie widział.  Nie zastanawiał się długo i szybkim krokiem udał się do Biedronki, która mieszkała niedaleko. Okazało się, że wywiesiła ona swoje kropki na sznurku, aby wyschły. Jednak jedna z nich, niestety!, gdzieś się zapodziała.

Pasikonik odpowiedział tylko, że nie posiada żadnych kropek i jego zdaniem – nie są one ważne. Po czym poszedł sobie dalej. 

Posstaw się na moim miejscu
Mała pszczółka

Napotkanej moment później Pszczółce, żyłka zaplątała się w skrzydełko, Pasikonik jednak nie był  zainteresowany pomocą i poszedł dalej. Podobnie miała  się sprawa z napotkanymi po chwili Pająkiem oraz Stonogą. Ponieważ ich problemy nie dotyczyły  Pasikonika, to, pomimo tego, że byli  oni wszyscy jego przyjaciółmi, nawet  przez myśl mu nie przeszło, aby im pomóc.  

Posstaw się na moim miejscu
Stonoga i jej buty

Pasikonik spacerował, rozmyślając jak dziwni są jego przyjaciele. A oni w tym samym czasie pomagali sobie nawzajem.

Posstaw się na moim miejscu
Domek Pasikonika

Tymczasem wieczorem…

Gdy wreszcie ściemniło się, Pasikonik wrócił do domu i przebrał się w garnitur. Założył muszkę i wyciągnął skrzypce, przygotowując się do wieczornego koncertu. Pech jednak sprawił, że struny pękły! W oknie pojawiła się Pchła i zapytała Pasikonika, co robi. Gdy ten jej powiedział – odparła, że nie umie grać na skrzypcach i nie wydaje jej się, żeby skrzypce były ważne!

Posstaw się na moim miejscu
Zerwały się struny!

Oburzony Pasikonik wykrzyknął, aby Pchła postawiła się na jego miejscu! I w tej samej chwili przypomniał sobie o przyjaciołach oraz o tym, że sam nie potrafił postawić się w ich sytuacji.

Ku jego zdumieniu pojawili się oni pod jego domem, spodziewając się, że coś mogło się wydarzyć. 

Posstaw się na moim miejscu
Postaw się na moim miejscu!

Pomogli wzruszonemu  Pasikonikowi naprawić skrzypce, a ten, pod rozgwieżdżonym niebem, zagrał najweselszą piosenkę z repertuaru. 

A w każdej nucie słychać bylo także Biedronkę, Stonogę, Pszczółkę oraz Pająka, ponieważ Pasikonik odebrał bardzo cenną lekcję!

Posstaw się na moim miejscu
Przyjaciele przybywają z pomocą!

Czy warto kupić?

Książeczka dla dzieci “Postaw się na moim miejscu” to inspirująca historia o trudnej sztuce empatii oraz zrozumieniu drugiej osoby. Pokazuje on, jak ważna jest przyjaźń oraz że można się zmienić.

Muszę wam się przyznać, że jest to jedna z tych bajek, do których początkowo nie mogłem się przekonać, a które Adam bardzo polubił.

Książeczka została bardzo ładnie wydana. Podoba nam się format, duże ilustracje oraz ilość tekstu, odpowiednia dla 2-3 lata.


Postaw_sie_na_moim

Postaw się na moim miejscu

Wydawnictwo: Tako

Autorzy: Susanna Isern, Mylene Rigaaudie


1 Komentarz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.